e-mail: ustavni.sud@ustavnisud.me

BUDIMIR ŠĆEPANOVIĆ sudija Ustavnog suda

Rođen je 31. maja 1959. godine, u Bijelom Polju. Diplomirao na Pravnom fakultetu u Podgorici, 1982. godine. Od 1985. godine do 1989. godine radio je u Republičkom sekretarijatu za zakonodavstvo na normativno-pravnim i analitičkim poslovima. Nakon toga, radio je u Republičkom hidrometeorološkom zavodu, kao načelnik Službe za pravne i opšte poslove.

Od 11.januara 1993. godine do 24.marta 2004. godine obavljao je poslove savjetnika Ustavnog suda Crne Gore. Za zamjenika Zaštitnika ljudskih prava i sloboda Crne Gore prvi put je izabran 24. marta 2004. godine, a drugi put 2. novembra 2011. godine.